Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.

Niedziela, 21 Października, 2018
  • KONTAKT

Kalendarz Pirelli 2017 uwalnia kobiety od idei wiecznej młodości i doskonałości.

Opublikowano: 26.01.2017

Już w 2016 roku Kalendarz Pirelli zmienił się nie do poznania. Zrezygnowano z udziału supermodelek, a zamiast nich na stronach słynnego kalendarza pojawiły się kobiety znane przede wszystkim ze swoich osiągnięć. Przed obiektywem Annie Leibovitz stanęły osobowości świata kultury, sztuki i sportu, takie jak m.in. Yoko Ono i Serena Williams, większość z nich w ubraniach. Marka Pirelli pokazała, że nadąża za trendami i nie boi się zmian.

W 2017 roku Kalendarz Pirelli ponownie odzwierciedla zmiany, które zachodzą w społeczeństwie, a przede wszystkim w podejściu do kobiet, kobiecego piękna oraz komunikacji z kobietami. Aktorki na zdjęciach są zaprezentowane w realistyczny sposób, bez makijażu i retuszu.

Jako artysta czuję, że jestem odpowiedzialny za uwolnienie kobiety od idei wiecznej młodości i doskonałości. Ideał doskonałego piękna promowany przez społeczeństwo jest po prostu niemożliwy do osiągnięcia.

W czasach, w których kobiety w mediach i wszędzie indziej są prezentowane jako ambasadorki doskonałości i młodości, pomyślałem, że ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że istnieje również inny rodzaj piękna, bardziej realny i prawdziwy, niezmanipulowany przez komercję czy jakieś inne interesy. Piękno, które mówi o indywidualności, o odwadze bycia sobą i twojej własnej wrażliwości - mówi o projekcie Peter Lindbergh, sławny fotograf i autor zdjęć do tegorocznego kalendarza.

podobne tematy

Pułapka doliny niesamowitości.

Ghost in The Shell Inspiracje

YOUNG MARKETERS SUMMIT 2016. Event zyskanych szans i pełen inspiracji.

mareting summit balkon Inspiracje

Wolves Summit – Wolfish appetite for business.

wolves eng Feedback From Poland

Fatal error: Call to undefined function geoip_open() in /home/feedbk/domains/feedbk.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-power-stats/powerStats.class.php on line 287