Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.

Niedziela, 21 Października, 2018
Inspiracje
  • KONTAKT

Podcasty polecane przez Ivana Hernandeza.

AUTOR: Paulina Wojczyńska Opublikowano: 30.10.2015
Zdjęcie: ©Dan Taylor/Heisenberg Media - http://www.heisenbergmedia.com/

Podcasty w Polsce jeszcze czekają na odkrycie przez szerszą grupę słuchaczy. Tak samo sytuacja przedstawia się w kontekście postrzegania podcastów, jako nowego kanału komunikacji marki z konsumentem. Jednak jest coraz większa grupa osób, które czerpią wiedzę, doświadczenie i inspiracje właśnie z tych audycji. Do takich osób należy Ivan Hernandez, jeden z lepszych polskich specjalistów w obszarze digitalu. 

W naszym ostatnim tekście staraliśmy się pokazać zalety podcastów z perspektywy nowego kanału komunikacji. Liczba i rodzaje tych słuchowisk z roku na rok rośnie i osoby dopiero poszukujące ciekawych audycji, lub marki szukające inspiracji mogą mieć problem z wyborem. Dlatego też poprosiliśmy kilku przedstawicieli branży o polecenie ich zdaniem najciekawszych podcastów.

Zaczynamy od Ivana Hernandeza, Keynote speakera, stratega doradzającego firmom w obszarze digital transformation oraz innowacji. Więcej o doświadczeniu Ivana można przeczytać na about.me.

Dlaczego słucham podcastów?

” Dla mnie podcasty są dużą częścią mojego życia. Słuchanie ich daje mi możliwość poznawania nowych rzeczy i zwiększania wiedzy z bardzo szerokiego spektrum tematów i obszarów, którymi się interesuję.

Większość podcastów, których słucham stanowią rozmowy i dyskusje eksperckie. Tą formę prowadzenia podcastów lubię szególnie z jednego powodu – podczas dyskusji padają dające do myślenia spostrzeżenia i zdania, które inspirują mnie do poszukiwania informacji w danym temacie.

W centrum mojego zainteresowania znajdują się podcasty o różnej tematyce: innowacji, biznesu, polityki, historii, nauki, zdrowia. Słucham także podcastów filmwych i komediowych, bo w życiu nie chodzi tylko o „serious stuff”. ”

 

Podcasty polecane przez Ivana Hernandeza

 

Six Pixels of Separation with Mitch Joel

Dlaczego warto słuchać tego podcastu? Jest on prowadzony przez Mitcha Joela. Marketing Magazine nazwał go „Rock Star of Digital Marketing”. Jest jednym z największych wizjonerów w obszarze digitalu i komunikacji marketingowej w Ameryce Północnej. Jego podcast także skupia się na marketingu, digitalu i mediach.

Strona: www.twistimage.com/podcast

iTunes

RadioLab

Jeden z podcastów, który może być włączony do zakładki „Inspiracje”. Autorami podcastu kieruje ciekawość świata. Pokazują jak rozmywa się granica między nauką, filozofią i ludzkim doświadczeniem.

Strona: www.radiolab.org/series/podcasts

iTunes

The Tim Ferriss Show

Autor podcastu – Tim Ferriss prowadzi bloga i wydał trzy książki, które stały się bestsellerami w USA. W 2014 roku jego podcast znalazł się na pierwszym miejscu na liście przebojów w iTunes. Jest inwestorem między innymi Ubera, Evernote, Shopify, Automattic, Twittera, Facebooka. W 2014 roku znalazł się na 6 miejscu na liście The Top 20 Angel Investors. Jego blog znalazł się także na szczycie rankingu blogów z dziedziny Management & Leadership, a konto na Twitterze, obok kont Richarda Bransona, Marka Cubana, Marissy Mayer i Jacka Dorseya zaliczone zostało do jednych z najważniejszych do obserwowania dla przedsiębiorców.

W swoich audycjach dociekliwie przepytuje gości pokazując taktyki i sztuczki, które mogą być przydatne dla słuchaczy. Wśród jego gości byli m.in.: Arnold Schwarzenegger, Ed Catmull (CEO Pixar), Tony Robbins, Peter Thiel (inwestor), Mike Shinoda (Linkin Park), Josh Waitzkin (szchowy geniusz).

Strona: fourhourworkweek.com/podcast

iTunes

a16z podcast

Podcast o tematyce biznesowej i technologicznej z ciekawymi dyskusjami na temat trendów. Prowadzony przez fundusz inwestycyjny Andreessen Horowitz.

Strona: www.a16z.com/tag/podcasts

iTunes

This Week in Startups with Jason Calacanis

Podcast wypełniony ciekawymi, unikalnymi i inspirującymi historiami z obszaru biznesu. Gospodarzem jest Jason Calacanis z podcastami, Doliną Krzemową i biznesem związany od lat.

Strona: www.thisweekinstartups.com

Freakonomics Radio

Podcast prowadzony przez Stephena Dubnera wyzwala kreatywność, angażuje i zaskakuje.

Strona: www.freakonomics.com

iTunes

London Real

Zdecydowanie jeden z ciekawszych i inspirujących podcastów. Można nie tylko posłuchać historii sukcesu, ale przede wszystkim czerpać z doświadczeń innych. Wśród gości byli aktorzy, politycy, prezesi firm, inspirujące osoby, m.in.: Tim Ferriss, Guy Kawasaki, Nelson Mandela i wielu innych.

Strona: www.londonreal.tv/episodes

iTunes

Foundation

Kolejny inspirujący podcast z ciekawymi gośćmi, pionierami w swoich dziedzinach.

Strona: www.foundation.bz

iTunes

Dan Carlin's Hardcore History

Podcast historyczny prowadzony w stylu „theater of the mind”. Idealny dla pasjonatów tej dziedziny.

Strona: www.dancarlin.com/hardcore-history-series

iTunes

The Joe Rogan Experience

Joe Rogan uprawia standup od ponad 20 lat. Jego podcast ma charakter komediowy i jest jednym z najpopularniejszych słuchowisk tego typu na iTunes.

Strona: joerogan.net/podcasts

iTunes

Więcej podcastów, które słucha Ivan można zobaczyć na jego Pintereście.

 

The Digital Loop

Redakcja Feedback chciałaby także pokazać i polecić podcast prowadzony właśnie przez Ivana Hernandeza. Podcast nazywa się The Digital Loop i Ivan wspólnie z Paulem Papadimitriou przybliżają nam erę digital i jej wpływ na nasze życie.

Można go pobrać na iTunes.

Zapraszamy do obejrzenia ostatniego odcinka The Digital Loop na YouTube:

 

W kolejnym materiale przedstawimy podcasty, które słucha i poleca Kamil Dziadkiewicz.

Zdjęcie: ©Dan Taylor/Heisenberg Media – www.heisenbergmedia.com

Zobacz Wszystkie Treści od Autora

Fatal error: Call to undefined function geoip_open() in /home/feedbk/domains/feedbk.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-power-stats/powerStats.class.php on line 287