Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.

Niedziela, 21 Października, 2018
Reklama
  • KONTAKT

Rola strachu w reklamie społecznej.

AUTOR: Norbert Oruba Opublikowano: 26.01.2016
Rosyjska reklama

Przemoc w reklamie społecznej ma na celu doprowadzić do zmian poglądów i zachowań jednostek w danym społeczeństwie. Natomiast ukazanie strachu przez komunikat społeczny ma spowodować, by jednostka zaniechała działań, których konsekwencje będą negatywne.

Rosjanie potrafią przestraszyć

Ostatnio jedna z lepszych kampanii reklamowych, której motywem przewodnim jest wywołanie strachu w odbiorcach została przeprowadzona w Rosji. Kampania „Think of the both sides” została wykonana przez agencje Red Pepper dla Ekburg.ru. i ma na celu pokazać kierowcom co może się zdarzyć, gdy dopuszczą się niedozwolonych działań podczas jazdy samochodem. Wszystkie działania rozpraszające kierowcę wydają się małym wykroczeniem, ale mogą doprowadzić do tragicznych skutków. Nie wystarczy zadbać tylko o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Statystki są bezwzględne. Każdego roku na Rosyjskich drogach ginie 30 tysięcy osób.

Umiarkowanie kluczem do sukcesu

Stworzenie i przedstawienie reklamy społecznej, której zadaniem jest wystraszenie odbiorcy to jedno z najbardziej trafnych zastosowań autorów reklam. Najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za powodzenie takiego komunikatu reklamowego jest umiarkowana ilość strachu zawartego w reklamie. Tylko wtedy równowaga ma szansę zostać zachowana, co przełoży się na długofalowy sukces reklamy. Nadmierny poziom strachu zawarty w komunikacie reklamowym nie przełoży się na skuteczność działań perswazyjnych kierowanych do adresata. Każda kampania reklamowa o charakterze społecznym, której zadaniem jest wywołanie obaw i strachu w potencjalnym odbiorcy powinna zostać przetestowana przed realizacją.

Zawsze należy pamiętać o testach

Jeśli testy kampanii reklamowej będą rokować jej skuteczność, wtedy można przystąpić do realizacji projektu. Strach jest postrzegany jako jedna z emocji o charakterze pierwotnym. Wniosek ten można wysunąć na podstawie obserwacji automatycznych zachowań ludzi dotkniętych obawą. Strach w szybki sposób pobudza aktywność w odbiorcy. Następstwem jest podjęcie pożądanego działania oraz duże szanse, że inni odbiorcy tego samego komunikatu zareagują w podobny bądź identyczny sposób.

Odbiorcy reklamy korzystają z gotowych rozwiązań

Strach rodzi się w jednostce, gdy ta zaczyna dostrzegać negatywne skutki swoich działań. Następnie podejmuje próbę znalezienia sposobu prowadzącego do zażegnania zaistniałego niepokoju. Komunikat reklamowy nie tylko wskazuje, ale także daje gotowy schemat pożądanego postępowania, które jest powszechnie akceptowane w danym społeczeństwie. Zatem istnieje szansa, że rosyjska kampania przyczyni się do zmniejszenia liczby ludzi, którzy zginęli przez nieuwagę kierowców.

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu norbertoruba.natemat.pl

Zobacz Wszystkie Treści od Autora

podobne tematy

Sytuacje kryzysowe dla (nie)początkujących

Zrzut ekranu 2018-03-26 o 12.33.31 komunikacja

Research strategiczny w internecie.

tumblr_p2zs0pXw1Z1sfie3io1_1280 Strategia


Pułapka doliny niesamowitości.

Ghost in The Shell Inspiracje

YOUNG MARKETERS SUMMIT 2016. Event zyskanych szans i pełen inspiracji.

mareting summit balkon Inspiracje


Client service A.D. 2016

lemon_mid Client service

O sławie w reklamie.

beyonce-615-pepsi Reklama

Plakat to potęga. Obraz to potęga. Rysunek to potęga.

AAEAAQAAAAAAAARlAAAAJDEzZWU0NTIwLWEwMTAtNDkzNi1iYWMzLWQ0Mjc1NTc4MWJmOA MarketingFatal error: Call to undefined function geoip_open() in /home/feedbk/domains/feedbk.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-power-stats/powerStats.class.php on line 287