Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.

Niedziela, 21 Października, 2018
video marketing
  • KONTAKT

Video marketing w polskich firmach-badanie.

Opublikowano: 08.02.2016
video marketing

Video marketing był jednym z największych w ujęciu globalnym trendów 2015 roku. Badania pokazują, że video angażuje konsumentów, sprawia, że są oni skłonni poświęcić więcej czasu marce generującej ciekawy content. Nie bez przyczyny najczęściej nagradzane są kampanie nie tylko kreatywne i odpowiadające na zapotrzebowanie konsumentów, ale przede wszystkim zintegrowane na wszystkich polach, gdzie content – często video – gra pierwsze skrzypce. Jak to wygląda w Polsce? Czy małe i średnie polskie firmy znają pojęcie video marketing? Wiedzą jak wykorzystać działania w tym obszarze? 

W marketingu nie można popełnić większego błędu niż nieznajomość potrzeb swoich klientów. Im bardziej wyspecjalizowana branża, tym trudniej o solidne badania. Czasem po prostu nie pozostaje nic innego niż przeprowadzić je samemu.

W lutym tego roku OFFON Agency we współpracy z Brand24, Sotrender, FreshMail, Izmałkowa Consulting, Marketer+, Onepress, oraz #e-biznes festiwal będzie prowadziła badania „Video marketing w polskich firmach”. Jest to pierwsze tego typu badanie ankietowe, którym zostaną objęte małe i średnie przedsiębiorstwa (zatrudniające od 10 do 249 osób).

Jaka była geneza pomysłu?

Generalnie kwestię genezy pomysłu na badania można zamknąć w jednym zdaniu: chcemy wiedzieć więcej, aby lepiej rozumieć naszych klientów. 2015 rok był kolejnym rokiem określanym mianem roku video. Zastanawialiśmy się czy ten trend stał się powszechny? Czy stosują się do niego tylko duże przedsiębiorstwa, czy także te małe i średnie?
Przed zaledwie dekadą główną barierą w korzystaniu z treści wideo podczas promocji małych i średnich firm były ogromne koszty związane z emisją telewizyjną i wysokie koszty produkcji. Jednakże dziś dzięki kanałom contentowym i społecznościowym oraz upowszechnieniu technologii nagrań, video marketing stał się dla nich narzędziem w pełni osiągalnym. My pytamy: jak małe i średnie przedsiębiorstwa wykorzystają te możliwości? – tak o pomyśle na ankietę mówi Magdalena Daniłoś Creative Director w OFFON Agency.

Chcemy dowiedzieć się, co małe i średnie przedsiębiorstwa wiedzą o video marketingu? Czy uważają go za skuteczną formę promocji marki? Czy i jak korzystają z takich form, a jeśli nie to dlaczego? Takich informacji dotyczących sektora małych i średnich przedsiębiorstw po prostu brakuje. Wiedza w tym zakresie jest jednak kluczowa nie tylko dla pracowników agencji, ale także dla działów marketingu firm, które chcą trzymać rękę na pulsie – wyjaśnia Magdalena Daniłoś.

W celu przeprowadzenia badania została przygotowana ankieta zawierająca około 20 pytań. Została ona zamieszczona pod linkiem.

Wypełnienie ankiety zajmuje nie więcej niż 7 minut.

Wyniki badania zostaną opatrzone komentarzem partnerów badania i następnie – w postaci raportu – udostępnione bezpłatnie wszystkim zainteresowanym. Ponadto partnerzy badania przygotowali dla jego uczestników zniżki na specjalistyczne usługi i publikacje.

podobne tematy

Research strategiczny w internecie.

tumblr_p2zs0pXw1Z1sfie3io1_1280 Strategia


YOUNG MARKETERS SUMMIT 2016. Event zyskanych szans i pełen inspiracji.

mareting summit balkon Inspiracje

Client service A.D. 2016

lemon_mid Client service

O sławie w reklamie.

beyonce-615-pepsi Reklama

Plakat to potęga. Obraz to potęga. Rysunek to potęga.

AAEAAQAAAAAAAARlAAAAJDEzZWU0NTIwLWEwMTAtNDkzNi1iYWMzLWQ0Mjc1NTc4MWJmOA MarketingWolves Summit – Wolfish appetite for business.

wolves eng Feedback From Poland

Facebook reactions – co to zmienia?

reactions-image-en_us Social media


Fatal error: Call to undefined function geoip_open() in /home/feedbk/domains/feedbk.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-power-stats/powerStats.class.php on line 287