materac koło sklep firmowy
Bez kategorii

Budzisz się codziennie z bolącymi plecami? Kup nowy materac!

Poranne bóle pleców to przede wszystkim kwestia niewłaściwie dobranego materaca.

Aktualnie do wyboru jest pełna gama materaców, ale nie każdy z nich będzie mógł zapewnić idealne dopasowanie dla pełnej wygody. Co warto kupić, aby zapomnieć o nieznośnych bólach o poranku?

Rodzaje materaców – piankowe i sprężynowe

W sklepach na kupujących czeka paleta różnych materaców, które najczęściej dzieli się na dwie główne kategorie, czyli na materace piankowe oraz sprężynowe.

Materace piankowe charakteryzują się wykorzystaniem samych pianek do ich budowy. Mogą być to tanie pianki tapicerskie, ale też wyższe jakości pianki wysokoelastyczne, czyli HR, pianki termoelastyczne, czyli Visco, a także pianki lateksowe – z lateksu naturalnego oraz syntetycznego.

Z kolei materac sprężynowe posiadają rdzeń wykonany ze sprężyn, który obłożony jest z góry, z dołu oraz z boków piankami. Takie materace najczęściej posiadają sprężyny kieszeniowe. To specjalne sprężyny, z których każda znajduje się w odrębnej kieszonce. Taka budowa materaca powoduje, że jest on wygodniejszy.

Jaki materac na bolące plecy wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każda osoba ma nieco inne wymagania w stosunku do materaców. Właśnie dlatego oferujący materace Koło sklep firmowy oraz sklepy sprzedające wyroby innych producentów prezentują swoim klientom tak dużo różnych modeli do wyboru. Na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego materaca na bóle kręgosłupa?

Materac na bolące plecy powinien przede wszystkim wyróżniać się wysoką elastycznością punktową. Oznacza to, że powinien odkształcać się tylko tam, gdzie występuje nacisk. W takiej sytuacji warto wybierać materace sprężynowe kieszeniowe lub piankowe z pianką lateksową – najdroższa, pianką termoelastyczną, która reaguje na ciepło i nacisk albo z pianką wysokoplastyczną – jest najtańsza.

Dobrym zakupem może być też materac kieszeniowy ze strefami komfortu. W tym przypadku sprężyny układają się w pasy, które odpowiadają naturalnej anatomii ciała człowieka.

Duże znaczenie ma też twardość. U większości osób sprawdzi się materac H3, czyli średnio-twardy. Może być one jednak zbyt twardy dla lekkich osób oraz za miękki dla tych z wysoką wagą.

Co wtedy, gdy nie stać Cię na nowy materac?

Wysokiej jakości materac może sporo kosztować. Jest jednak sposób, by wysypiać się komfortowo bez ponoszenia wysokich kosztów. To materace nawierzchniowe, które układa się na obecnie używanym materacu.
Za materac nawierzchniowy, na przykład lateksowy, zapłaci się mniej niż za zwykły. Warto jednak pamiętać, że najlepiej zdecydować się na pełnowymiarowy, gruby materac, dlatego ten nawierzchniowy najlepiej traktować jako przejściowe rozwiązanie.

You may also like...