inteligentny dom
Porady

Czy system inteligentnego domu można zamontować wszędzie?

Chcesz, aby Twój dom stał się inteligentny i zapewnił Ci jeszcze większy komfort, bezpieczeństwo i oszczędności? Pomyśl o montażu specjalnego systemu Smart Home. Gdzie można go zastosować?

Dzisiaj coraz częściej używane przez nas sprzęty wykorzystują nowoczesne technologie sterowania na odległość i automatyzacji. Możemy uruchomić pralkę smartfonem, a także sprawdzić poza domem jakość powietrza przez oczyszczacz. Postęp technologiczny spowodował również, że jeszcze łatwiej dostępne stały się systemy jak inteligentny dom.

Instalacja inteligentnego domu – dlaczego warto?

Instalacje określane jako inteligentny dom są znane już od wielu lat. Jednak dopiero w ostatniej dekadzie zainteresowanie tego typu rozwiązaniami znacznie się zwiększyło. Dlaczego? To efekt coraz lepszych technologii, które powodują, że systemy te są nie tylko jeszcze sprawniejsze, prostsze w wykonaniu, ale też tańsze.

Dzisiaj system inteligentnego domu jest w stanie sterować różnymi rodzajami urządzeń i innych instalacji, na przykład mogą być to:

 • lampy
 • grzejniki
 • kotły grzewcze
 • gniazdka elektryczne
 • klimatyzacja
 • wentylacja
 • monitoring
 • systemy dostępu
 • alarmy
 • bramy
 • osłony okienne

Odpowiednio przygotowany i skonfigurowany system pozwala wówczas na zamieszkanie w domu, który jest zautomatyzowany – steruje się samodzielnie i dzięki temu jest jeszcze wygodniejszy, bezpieczniejszy, a także bardziej oszczędny.

Artykuł powstał przy współpracy z inteligentny dom SALUS Smart Home

Bezprzewodowy system inteligentnego domu

Czy nowoczesny system jak inteligentny dom można obecnie zamontować wszędzie? W porównaniu do instalacji stosowanych w przeszłości stosowane obecnie rozwiązania są znacznie łatwiejsze w montażu – także bez konieczności kładzenia dziesiątek metrów okablowania.

W sprzedaży można znaleźć wygodne w stosowaniu systemy bezprzewodowe, które składają się z elementów jak centralny moduł sterujący, a także wykrywające ruch i otwarcie drzwi lub okien sensory. Mogą one również zawierać inne elementy, na przykład syreny alarmowe, detektory pożaru. Zestawy można też dowolnie rozbudowywać, dodając do ich kolejne elementy, aby dzięki temu cały dom mógł być wyposażony w nowoczesny system umożliwiający łatwe zarządzanie wszystkimi jego urządzeniami i instalacjami.

Gotowe systemy bezprzewodowe można zakupić i zainstalować samodzielnie, lecz można również zdecydować się na skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która zapewnia wtedy kompleksową obsługę. Wtedy może ona doradzić, jakie rozwiązania typu inteligentny dom będą mogły zapewnić najlepszą efektywność, a także najwyższy stopień bezpieczeństwa, komfortu i oszczędności.

You may also like...