Reklama

Kiedy warto zmienić ASO na niezależny serwis samochodowy?

Swój samochód można diagnozować i naprawiać zarówno w ASO, jak i w niezależnych serwisach samochodowych. Najczęściej Autoryzowane Stacje Obsługi wybierają posiadacze nowszych aut, natomiast ci, którzy mają starsze pojazdy, wolą udać się do innego warsztatu. Kiedy warto zmienić ASO na niezależny serwis samochodowy?

ASO – najlepszy wybór dla właścicieli nowych samochodów

Gdy kupuje się nowy samochód, wymaga on wtedy odpowiedniego serwisu zgodnie ze wskazaniami producenta, aby utrzymać ochronę gwarancyjną. Właśnie dlatego zaleca się wtedy korzystanie z pomocy ASO, czyli Autoryzowanych Stacji Obsługi. To warsztaty samochodowe działające przy salonach samochodowych, które posiadają autoryzację producenta. ASO jest teoretycznie najlepszym miejscem, aby naprawiać w nim pojazd danej marki. Pracujący w nich serwisanci są odpowiednio szkoleni – znają się zarówno na nowszych, jak i starszych modelach producenta. Chociaż korzystanie z usług ASO nie jest niezbędne, by zachować gwarancję, to jednak jest to najwygodniejsza opcja. Przeglądy gwarancyjne pozwalają również na sprawdzenie sprawności pojazdu, a także wykonanie ewentualnych napraw bez ponoszenia kosztów – w ramach gwarancji. Głównym minusem serwisowania samochodu w ASO są wysokie koszty obsługi w porównaniu z warsztatami niezależnymi. Stąd też po zakończeniu okresu gwarancji wielu właścicieli pojazdów rezygnuje z ich obsługi.

Niezależne warsztaty samochodowe

Druga opcja to skorzystanie z niezależnych warsztatów samochodowych. Zapewniają one obsługę wybranych albo wszystkich pojazdów, na przykład jak serwis Ford Katowice. Na miejscu można otrzymać kompleksową obsługę, która obejmuje wykonanie diagnostyki oraz potrzebnych prac serwisowych, przeglądów okresowych, wymianę części i płynów eksploatacyjnych. Na pomoc niezależnych warsztatów samochodowych decydują się właściciele aut mających najczęściej od 5 lat wzwyż. Pojazdy te nie są już objęte ochroną gwarancyjną, dlatego serwisowanie ich poza ASO nie powoduje utraty gwarancji. W serwisach niezależnych także można skorzystać z kompleksowej i fachowej obsługi – nawet w bardzo złożonych, skomplikowanych przypadkach. Dodatkowym atutem jest wtedy bardzo atrakcyjna cena usług, które są niekiedy dwukrotnie, a nawet trzykrotnie niższe niż w ASO, dlatego różnica ta jest naprawdę bardzo wysoka. Z opiniami na temat niezależnych warsztatów samochodowych można zapoznać się obecnie w internecie – dzięki temu można łatwo wybrać taką ofertę, która cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem wśród klientów.

You may also like...