depilacja zabrze
Porady

Laserowa depilacja niechcianych włosów – nie tylko dla kobiet

Zazwyczaj depilacja laserowa kojarzona jest jako zabieg damski. W rzeczywistości jednak mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wprawdzie ci drudzy robią to rzadziej, ale gabinety również wtedy mogą zapewnić pełną, profesjonalną obsługę.

Depilacja to metoda usuwania niechcianych włosków. W przeciwieństwie do golenia polega ona na ich likwidowaniu wraz z cebulkami, czyli na wyrywaniu lub uszkadzaniu ich struktury. Po depilacji skóra na dłużej staje się gładka, a w niektórych przypadkach efekt ten może utrzymywać się latami.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest jedną z metod depilacji, która służy do całkowitego usuwania niechcianych włosków z różnych partii ciała oraz z twarzy. Do procedury stosowane są wtedy specjalistyczne urządzenia laserowe. Oddziałują one na włosek z użyciem energii światła laserowego i powodują jego miejscowe wypalenie wraz z mieszkiem włosowym.

Uznawana jest ona za jedną z najlepszych metod walki z owłosieniem, ponieważ umożliwia ona niemalże całkowite pozbycie się ich na długi czas – bez kłopotliwego odrastania i konieczności ponawiania zabiegów.

Dla uzyskania optymalnych efektów depilacja powinna być wykonana kilkukrotnie. Dzięki temu można usunąć włoski nawet w 99%.

Depilacja laserowa u mężczyzn

Z depilacji laserowej często korzystają kobiety, ale zabieg ten również sprawdza się u mężczyzn. Kiedy najczęściej jest on prowadzony?

Mężczyźni najczęściej depilują laserowo poniższe miejsca:

  • brzuch
  • klatka piersiowa
  • okolice intymne
  • pachy
  • zarost
  • kark
  • plecy

Gdy zatem mężczyzna chce pozbyć się owłosienia z różnych partii ciała albo z twarzy, na przykład ma skąpy zarost, który rośnie wolno i nie pozwala na zapuszczenie brody, wtedy może on zdecydować się na wykonanie zabiegu depilacji laserowej.

Procedura przebiega w tym przypadku podobnie jak u kobiet, czyli konieczne jest właściwe przygotowanie i postępowanie po zabiegu. Należy pamiętać o tym, by nie opalać skóry, zrezygnować z określonych leków o działaniu fotouczulającym, a także nie depilować skóry przed zabiegiem – dopuszczalne jest jedynie golenie.

Gdzie skorzystać z zabiegu depilacji laserem?

Gdy planowana jest prowadzona tą metodą depilacja Zabrze jest jednym z miast, w którym na klientów czekają nowocześnie wyposażone gabinety zapewniające kompleksową obsługę – niezależnie od płci klienta.

Dokładne informacje dotyczące oferty zabiegów depilacji laserowej można znaleźć już teraz online wraz z cennikami. Przy zakupieniu z góry całego pakietu zabiegów można otrzymać jeszcze niższą cenę!

You may also like...